III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

1. Dziś III Niedziela Adwentu. Rozpoczynając kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, pamiętajmy w naszych modlitwach   o matkach oczekujących potomstwa oraz o naszych rodzinach, aby były prawdziwymi ogniskami miłości. Zachęcamy do praktykowania wspólnej modlitwy rodzinnej. Po południu Msza św. o godz. 15.00.

1. Msza św. roratnia codziennie o godz. 16.00.  Pół godziny przed Mszą św. wieczorną śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do liczniejszego udziału dzieci, młodzież i dorosłych,  a szczególnie tych, którzy nie byli jeszcze ani raz na roratach..
  2. W tym tygodniu na Msze św. roratnie zapraszamy:
  • w poniedziałek – klasa „0”
  • we wtorek – klasa 1
  • w środę – klasa 2
  • w czwartek – klasa 3
  • w piątek – klasa 4
  • w sobotę – klasa 5

Niech każde dziecko wraz z rodzicami przynajmniej raz będzie na roratach w czasie tegorocznego Adwentu.

1. We wtorek w naszej parafii odbędzie się spowiedź parafialna przed Świętami Bożego Narodzenia.    W kościele w Borowej:
  • od godz. 14.00 do 17.00 z przerwą od 15.30 – 16.00

W kościele w Glinach Małych:

•  od godz. 15.00 do 16.00.

Prosimy, aby w miarę swoich możliwości skorzystać  z Sakramentu Pokuty w tym dniu i nie odkładać  spowiedzi na późniejsze dni.

Na Msze św. roratnią w tym dniu zapraszamy tych co występują w Misterium o Bożym Narodzeniu oraz kolędników misyjnych.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msze św. tu w kościele będą o godz. 8.45 i 10.45.W kościele w Borowej o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.  Po Mszy św. udajmy się na cmentarz, by tam pomodlić się przy grobach naszych bliskich zmarłych i zapalić  świece.
  2. Wieczorem gdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej zachowajmy jej religijny charakter: odczytanie urywka z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, modlitwa za żyjących i zmarłych, składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem, wspólny posiłek i śpiew kolęd. Zatroszczmy się  w tym dniu o ludzi samotnych i chorych. Zachowajmy także tradycyjny  post od pokarmów mięsnych i abstynencję od napojów alkoholowych.  Jest to także wyjątkowa okazja do pojednania się w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie.

Pasterka o godz. 2400, a pół godziny wcześniej będziemy śpiewać jutrznię. Ofiary zbierane podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

1. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni. W sobotę rano prosimy, aby kościół posprzątali rodzice dzieci klasy drugiej, których też prosimy o wykonanie szopki i dekoracji kościoła na Święta. O pomoc prosimy także młodzież.
  2. W zakrystii można nabywać jeszcze przez ten tydzień opłatki i świece wigilijne. Niech będzie ona na stole wigilijnym w każdym naszym domu, a w wigilię czy drugi dzień świąt zanieśmy je na groby naszych zmarłych.
  3. Pan Bóg powołał do Siebie  z naszej wspólnoty parafialnej Aleksandra Skopa z Borowej, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Jego duszę polećmy miłosierdziu Bożemu.