październik 2024

28 Niedziela Zwykła – 13.10.2024

1. Dziś 28 Niedziela Zwykła. O godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe, a po nim ostatnia Msza św. Po Mszach św. ofiary składane do puszek są przeznaczone na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 6.30 i 18.00
  3. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • we wtorek  –  św. Teresę od Jezusa
  • w środę – św. Jadwigę Śląską
  • w czwartek  – św. Ignacego Antiocheńskiego
  • w piątek – święto św. Łukasza

Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom Służby Zdrowia składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa,  osobistej satysfakcji w trudnej, ale jakże potrzebnej pracy na rzecz chorego człowieka i opieki św. Patrona – św. Łukasza. Wszystkich zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę różańcową.

1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, za wyjątkiem piątku kiedy jest przed Mszą świętą. Uczestniczmy w tej pięknej modlitwie różańcowej jak najliczniej w miarę naszych możliwości.
  2. Na wspólną modlitwę różańcową szczególnie w tym tygodniu zapraszamy:
  • w poniedziałek – klasa VI b
  • we wtorek – klasa II a
  • w środę – klasa II b
  • w czwartek –klasa I a
  • w piątek– klasa I b
  • w sobotę – klasa „0”

Wraz z dziećmi zapraszamy ich rodziców i dziadków.

1. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom Oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa. Wszystkich zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00.
  2. W piątek od godz. 17.00 adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

O godz. 17.30 Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące, a następnie Msza św. ofiarowana za te dusze. Wcześniej zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie tych, którzy należą do grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz wszystkich chętnych.

1. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone jako wsparcie misjonarzy i misjonarki pracujących w krajach misyjnych.

W Światowy Dzień Misyjny 20 października podejmujemy wraz ze zgromadzeniem księży sercanów akcję „DOBRE MONETY”, celem której jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie, w rozległej parafii                    ks. Stanisława Worwy w Ndżamenie. W ubiegłym roku podobna akcja dotyczyła zbiórki telefonów komórkowych, dzięki której wywiercono 4 studnie w tejże parafii.

W tym roku zaś, zapraszamy wszystkich diecezjan do zbierania monet, ewentualnie banknotów. W akcji „Dobre monety” zbieramy pieniądze w 4 kategoriach:

• Polskie grosze
  • Polskie monety z okresu PRL i starsze oraz monety kolekcjonerskie i okolicznościowe
  • Zagraniczne monety (wszystkie obiegowe i wycofane z obiegu)
  • Banknoty (polskie, np. PRL i zagraniczne)

Można je już przynosić i wrzucać do pudełka w przedsionku koło zakrystii.

1. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni, a w sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Stępień, Hasek, Miłoś, Piłat, Misiak.
  2. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych można pobrać w zakrystii kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy czytelnie wpisywać na nie najbliższych zmarłych, za których będziemy się

wspólnie modlić. Na wypominkach rocznych wpisujemy godzinę, o której mają być odczytywane, a listopadowych – wioskę. Wypominki roczne będą czytane w kościele przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Nie wpisujemy na wypominkach intencji mszalnych. Możemy je zamawiać oddzielnie w kancelarii.