9 Niedziela Zwykła – 02.06.2024

1. Dziś 9 Niedziela Zwykła. Po południu Msza św. o godz. 15.00.
  2. Msze św. w tym tygodniu codziennie do piątku włącznie o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
  • w środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem  Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – Niepokalanego Serca NMP
  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i starszych. W szczególny sposób zapraszamy na godz. 17.00:
  • w poniedziałek klasa VI
  • we wtorek – klasa V
  • w środę –  klasa IV
  • w piątek – klasa VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, a wcześniej do spowiedzi św. oraz młodzież
  1. W środę od godz. 16.30 adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie zakończona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca czerwca. Z tej racji spowiedź  św. w środę i czwartek pół godziny przed Mszą św.
  3. W I czwarteko godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

O godz. 17.00 Msza św. i procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z poświęceniem wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na dzieci w Afryce

1. W pierwszy piątek przypada również wspomnienie błog. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Wszystkim Solenizantom, a wśród nich ks. Zbigniewowi życzymy: dużo zdrowia, wielu łask, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Patrona oraz życzliwości i wsparcia parafian w pracy duszpasterskiej.

Po Mszy św. wieczornej członkowie Róży błog. Ks. Jerzego Popiełuszki zapraszają do Borowej na modlitwę różańcową idąc chodnikiem w kierunku Orłowa w intencji Ojczyzny i rodzin.

1. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o piękno naszego kościoła, a w sobotę rano prosimy do sprzątania następujące kolejne rodziny.
  3. Pan Bóg powołał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Emilię Leśniak  z Glin Wielkich, której pogrzeb będzie we wtorek. Wyprowadzenie z kaplicy  o godz. 14.00, a następnie w kościele różaniec i Msza św. Jej duszę polećmy miłosierdziu Bożemu.