Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00, a po nim Msza św. Przez cały ten tydzień trwa Nowenna  do Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych     dziś oraz wciągu tygodnia.

2. Msze święte w tym tygodniu o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:

• we wtorek – święto Macieja, Apostoła
  • w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.  W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszym biskupie Andrzeju Jeżu, któremu patronuje św. Andrzej Bobola.
  • w sobotę – św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

4. W środę od godz. 16.30 adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, na zakończenie której  Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo majowe.

5. W piątek od godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci z klasy III przed  Pierwszą Komunią Świętą, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych. Zapraszamy już od środy do spowiedzi rodziny dzieci pierwszokomunijnych pół godziny przed Mszą św.

W kościele w Borowej, w piątek od godz. 17.00 adoracja Jezusa obecnego   w Najświętszym Sakramencie.

O godz. 17.30 Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące, a następnie Msza św. ofiarowana za te dusze. Wcześniej zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie tych, którzy należą do grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz wszystkich chętnych. Na zakończenie modlitw Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo majowe.

6. W sobotę o godz. 12.00 Pierwsza Komunia Święta.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna będzie przeznaczona na pokrycie kosztów odnowionych ławek. Bóg zapłać za złożone ofiary w ostatnim miesiącu.

8.W najbliższym czasie czekają nas następujące uroczystości w parafii:

• 19 maja – I Komunia Św. dzieci z klas III w kościele w Borowej  o godz. 11.30
  • 26 maja – Rocznica I Komunii Św. dzieci z klasy IV w Glinach Małych o godz. 8.45, a w Borowej o godz. 11.30
  • 30 maja – Uroczystość Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.00 w Borowej, a o godz. 14.00 w Glinach Małych
  • 22 czerwca – Msza św. i modlitwy za zmarłych na cmentarzu w Borowej o godz. 18.00
  • 30 czerwca – Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Nawiedzającej w kościele w Borowej

9. Narzeczeni, którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa powinni zgłosić  się do kancelarii parafialnej minimum trzy miesiące wcześniej do spisania  protokołu przedślubnego. Jeżeli ktoś przekłada termin ślubu to prosimy również podejść do kancelarii i to zgłosić.

10. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, aby kościół i jego otoczenie posprzątali oraz udekorowali rodzice dzieci pierwszokomunijnych.11. Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej Krzysztofa Lasek z Sadkowej Góry. Pogrzeb w poniedziałek. Wyprowadzenie z kaplicy o godz. 14.00, a następnie w kościele w Borowej  różaniec i Msza św. Jego duszę  polećmy miłosierdziu Bożemu.