czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
0 8 1 0 9 5
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 62
Ostatnie 7 dni: 712
Ostatnie 30 dni: 3090
Online: 1

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2023

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po południu    o godz. 15.00 Msza św.  
 2. Msze św. w tym tygodniu codziennie oprócz czwartku o godz. 16.30.  

Trwa renowacja Misji Świętych, które zakończymy w środę. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na ojca misjonarza jako wyraz naszej wdzięczności za Jego posługę wśród nas. Podać dalszy program.

 1. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • w czwartek – św. Andrzeja, Apostoła                   
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.45 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny.                    

Podobnie jak w ubiegłych latach opłatki będą rozprowadzane w kościele codziennie po Mszy św. Postarajmy się, aby one były na stole wigilijnym w każdej naszej rodzinie. Prosimy o życzliwe podejście  do tej sprawy i złożenie ofiary   w miarę swoich możliwości dla tych co pełnią posługę w naszym kościele jako wyraz naszej wdzięczności za ich pracę. W ubiegłym roku tylko około połowa rodzin zabrała opłatki na wigilijny stół. Również w Borowej w Domu Duszpasterskim można nabywać opłatki po zakończeniu renowacji Misji Świętych, a więc od czwartku. Codziennie po wieczornej Mszy św. od godz. 17.45 do 18.15, w soboty dodatkowo  od 10.00 do 11.00 oraz  w niedzielę po Mszach św.  Wraz z opłatkami będzie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

 1. We wtorek naszą modlitwą obejmijmy ks. Biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża w rocznicę jego święceń biskupich. 
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca grudnia. Spowiedź święta we wtorek podczas renowacji Misji Świętych  i przed Mszą św.   
 3. W sobotę od godz. 8.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych. Będzie to już wyjazd na święta. Dlatego prosimy o zgłoszenie tych, którzy    nie mogą przyjść do kościoła. 
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.45.                  

W tym dniu będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja, naszego patrona. Sumie odpustowej będzie  przewodniczył i kazania głosił ks. Prałat Andrzej Rams, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

Prosimy, aby Uroczystość Odpustową uświetnili swoją obecnością strażacy i poczty sztandarowe, a my postarajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć zyskując również odpust zupełny. 

 1. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni, a w sobotę rano prosimy, aby kościół posprzątały kolejne rodziny.    Przez cały czas Adwentu nie zdobimy ołtarzy kwiatami. 
 2. Tradycją lat ubiegłych prosimy o składanie ofiar w podpisanych kopertach na olej opałowy do ogrzewania naszego kościoła.      
 3. Siostra Maria Jadczak wyraża wdzięczność za modlitwę i ofiary złożone na dzieło, które prowadzi Zgromadzenie Sług Jezusa na Ukrainie. 
 4. Komendant Powiatowy Policji w Mielcu zwraca się z prośbą o noszenie przez wszystkich poruszających się na drogach odblasków w tym czasie, kiedy dni są krótsze, a widoczność jest ograniczona. To niewielki gest, który może mieć ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa i życia.